Podróżowanie samochodem po Polsce

Podróżowanie samochodem po Polsce

Choć ceny paliwa nie są za bardzo niskie, a na dodatek krajowe drogi w dalszym ciągu nie należą do generalnie bardzo dobrych, to nie jest powiedziane, iż zwiedzanie naszego kraju za pomocą samochodu jest kiepskim pomysłem. Przecież można wymienić bardzo wiele pięknych miast i miasteczek bądź tysiące zabytków, atrakcji…
Jeżeli w grę wchodzi samochodowe zwiedzanie Polski, początkowo warto ustalić jakąś trasę. Zakładając, iż wyjeżdżamy z Warszawy, warto na początek zajechać na Mazury. Trzeba otwarcie napisać, że powiedzmy dwa dni w Ostródzie to strzał w dziesiątkę.
Mazury są przepiękne, lecz trzeba wyruszyć dalej – a może Hel? Generalnie jedyną wadą polskiego morza jest to, że jest stosunkowo zimne. Jednakże to chyba jedyna wada. W końcu nadmorskie plaże są bardzo ładne. Co później? Warto pojechać do Gdańska, bo to jedno z najładniejszych miast w kraju. Kilka godzin autem od Trójmiasta znajduje się niemniej piękne miasto, a mianowicie Toruń. Potem warto kierować się w kierunku południowym – dwa dni w mieście Kraków to absolutne minimum. Nawet te osoby, które już zwiedzały Kraków, powinny jak najbardziej powtórzyć zwiedzanie. Z Krakowa warto udać się chociażby do Zakopanego, czyli stolicy polskich gór… To przykładowy plan podróży po Polsce; można być pewnym jednego – warto poznawać Polskę.

Podobne wpisy:

Comments are closed.

Search